Да опитаме един плод, чийто лечебни свойства остават някак засенчени от вкусовите му качества. Всички обичаме ябълки (Malus) и сме чували старата поговорка, че една ябълка на ден държи докторите далеч. Французите казват "Изяждай по една сутрин за здраве и вечер – за красота". С какво е толкова полезен този плод и при кои болежки може да помогне? Американски лабораторни изследвания показват, че ябълките спират растежа на ракови клетки на простатата, а рискът от рак на храносмилателната система и белите дробове намалява с 30-40%. При слабост и анемия пийте по един литър сок дневно или изяждайте по едно кило. При бъбречна недостатъчност соколечението трябва да трае две седмици. Срещу безсъние преди лягане изяждайте по един плод и той ще има успокояващо въздействие. Две ябълки на ден укрепват сърдечния мускул. За младежки и свеж вид на кожата на лицето, нанасяйте ябълков сок.
При повишена киселинност на стомаха и дванадесетопръстника са полезни само печени сладки сортове. За хората, които страдат от гастрит, колит, жлъчно заболяване и са с понижена киселинност на стомашния сок, се препоръчват киселите сортове.
Народният лечител Борис Николов препоръчваше изобилие от ябълки в диетата на всеки свой пациент, който се бори с висок холестерол или сърдечно заболяване. По време на двумесечния курс с Боралин, хрупайте без ограничения! Пектинът в този плод помага на прочистването. Неговите фибри улавят вредните мазнини още в червата и ги прочистват.
Ябълката е била известна още на доисторическия човек. Останки от тези плодове са намерени при разкопки на наколни жилища, съществували преди пет хилядолетия. За родина на ябълката се смята районът в северозападните Хималаи. Култивирането води началото си от Мала Азия, след което пътят й продължава през Кавказ, Египет и Палестина. 600 г. пр.Хр. ябълковата култура е била отглеждана в древна Гърция, откъдето е била пренесена в Рим и оттам из цяла Европа. За тази хранителна култура се споменава в древните писмени паметници на Китай, Персия, Индия и Рим. Въпреки че е била известна от древността, голямо стопанско значение ябълката придобива през XX век, когато са били оценени питателните и лечебните й качества.
Ето още няколко любопитни факта: В една ябълка има средно 80 калории. Броят на семчиците в една ябълка зависи от дървото. Различните сортове имат различен брой семки. Великият физик сър Исак Нютон открил теорията за всеобщото притегляне, като видял ябълка да пада от дървото. И до ден-днешен въпросното дърво може да се види в Кембридж, Великобритания.
Посетете секция БЛОГ-НОВИНИ на www.boralin.eu за още любопитни статии от света на билките!
Информация за билкови хранителни добавки
БОРАЛИН по рецепти на фитотерапевта
БОРИС НИКОЛОВ и неговата книга
РАСТЕНИЕТО УБИЕЦ НА ХОЛЕСТЕРОЛНИТЕ ПЛАКИ
тук: www.boralin.eu
В България се срещат 22 вида, но само един от тях е лечебен - Hypericum perforatum
прочети ощеКаква е връзката на лечителите Петър Димков и Борис Николов с тези растения?
прочети ощеОткъс от книгата на Николай МОСКОВ „Най-добрите български лечители” (със съкращения) публикувано в www.boralin.eu
прочети ощеДори без да го искаме, ежедневно сме подложени на билкова терапия
прочети ощеСъвети на билкаря Борис Николов по време на епидемии
прочети ощеДа видим какво ще намерим в градината и в супермаркета, за да потвърдим старата поговорка, че храната е най-доброто лекарство.
прочети ощеТо е основна съставка на опасна напитка, покорила Европа.
прочети ощеЯжте лозови сърми за здраво сърце, за добро зрение плакнете очите с мъзга от зарязаната асма
прочети ощеТелешки рог срещу паразити и пепел от заешка кожа за сърцето. Как са се лекували българите преди Освобождението?
прочети ощеЕдна от най-полезните подправки липсва на трапезата ни
прочети ощеЗаради кое растение Александър Велики завладява остров Сокотра?
прочети ощеПовод за национална гордост е, че нашата страна е най-големият производител на…
прочети още45 навършва тази година серията билкови хранителни добавки „Боралин”.
прочети ощеКуркумата е не само кулинарно, но и лечебно растение. Подобрява работата на жлъчката и черния дроб.
прочети ощеОсвен в България, Tribulus Terrestris присъства в народната медицина на различни световни култури. Особено популярна е в Индия, където се използва в лечебните практики на алтернативната медицина Аюрведа, а освен това е утвърдена и като мощен афродизиак.
прочети ощеЧестито на печелившите и очакваме да се свържете с нас на лично съобщение, за да разберете как можете да получите подаръците си.
прочети ощеПоддържането на силен имунитет е важно не само през зимния сезон, когато върлуват грипове и настинки, но и през цялата година.
прочети ощеКоледа наближава! Включи се в празничната ни игра от 7 до 26 декември 2020 и може да спечелиш СТРАХОТЕН ПОДАРЪК от серията билкови хранителни добавки Боралин - коледен пакет „Максимален ефект“ по избор! Последвай Фейсбук страницата ни, за да научиш повече.
прочети ощеЕдинственото запазено интервю на фитотерапевта Б. Николов
прочети ощеTribulus terrestris е билка, позната у нас с имената трибулус, трабузан, кочи глави, чюнка и незабравимото „бабини зъби”. Турското име на растението, с което също е известно, е демирбозан. Билката с многото, и все шеговити, названия е сред най-изследваните растения през последните десетилетия.
прочети ощеОткритията на Б. Николов са сензационни и през април 2007 в-к 24 часа излиза с материал на първа страница
прочети ощеКратки рецензии от корицата на третото издание "Растението убиец на холестеролните плаки"
прочети ощеИзлезе от печат най-новото трето допълнено издание на книгата "Растението убиец на холестеролните плаки" от Борис Николов
прочети ощеОткъс от третото издание на книгата "Растението убиец на холестеролните плаки". Част "Анкета" представя интервюта и мнения от социалните мрежи на хора, съобщили за благоприятното влияние на препаратите "Боралин"
прочети ощеФаксимилета на оригиналните протоколи от клинични изпитания на препаратите “Боралин”. Възможно е влошено качество на копирането, поради възрастта на някои от документите. За да разгледате, запишете фотокопието в твърдия диск на вашия компютър, след което отворете с предпочитаната програма за преглед на снимки и използвайте функция увеличаване (zoom).
прочети още